Články

Zde naleznete odkazy a články ze světa přepravy a dopravy.
V Dubaji má začít od července pravidelně létat bezpilotní letoun, tzv. dron, určený pro přepravu osob. Oznámil to dubajský úřad pro silnice a dopravu. Dron bude schopen přepravit cestujícího o váze do 100 kilogramů a malé zavazadlo a doba letu je 30 minut.
Zdroj: www.euro.cz

Londýn - Velmi nepříjemnou zkušenost má za sebou Brit, který si na poštu přišel vyzvednout balík. Zaměstnanci mu jej odmítli vydat, a proto se muž rozhodl vzít věci do vlastních rukou. Přeskočil sklo přepážky.
Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/

V americkém státě Colorado byla provedena zřejmě vůbec první komerční zásilka samořídícím vozidlem. Společnými silami se o ni postaraly pivovar Anheuser-Busch a technologická firma Otto, jejíž nákladní auto urazilo s 50 tisíci plechovkami piva přes 190 kilometrů dlouhou cestu.
Zdroj: http://www.euro.cz/ (26.10.2016)

Z deníku europoslance: Boj proti „sociálnímu dumpingu“ jako zástěrka pro ochranářství
Žádná země Evropské unie nemůže přiznat, že by chtěla bránit svůj trh proti jiné zemi Evropské unie. Ale vždycky se dá vymyslet nějaký strašák – a ve jménu boje proti němu omezovat svobody.
Zdroj: http://finmag.penize.cz/ (19.9.2016)

Průzkum Asociace pro elektronickou komerci překvapivě ukázal, že celých 98 % dotázaných Čechů je spokojeno s tím, jak je jim doručováno zboží z e-shopů.
Zdroj: http://channelworld.cz// (1.6.2016)

Televize Stream.cz upozornila na zvláštní praktiky, odehrávající se za přepážkami státního podniku Česká pošta. Namísto toho, aby pošta poskytovala bezvadné služby, které jsou jejím hlavním posláním, zaměřuje se na různé vedlejší aktivity a podle toho také odměňuje své zaměstnance. Ti jsou pak prý nuceni k absurdním podvodům.
Zdroj: http://www.krajskelisty.cz/ (4.2.2016)

Počet poštovních zásilek z ciziny letos roste o šest procent
Praha – Počet poštovních zásilek ze zahraničí se letos od ledna do konce listopadu meziročně zvýšil o šest procent, o devět procent rostly doporučené zásilky. Souvisí to se zájmem Čechů o nákupy v zahraničních internetových obchodech.
Zdroj: http://www.denik.cz/ (5.12.2015)

Internetový gigant Amazon se řadí ke společnostem, které se v žádném případě nebrání technickému pokroku. S drony experimentuje už nějakou chvíli a do budoucna s nimi nejspíše počítá jako s primárním prostředkem pro doručování zásilek.
Zdroj: http://smartmania.cz/ (11.5.2015)

Česká pošta musí zaplatit pokutu 225 tisíc korun za nedostatečnou ochranu poštovního tajemství. Její zaměstnanci totiž v roce 2013 opakovaně nechávali poštovní pytle se zásilkami ve veřejně přístupném vestibulu budovy v Ústí nad Labem bez jakéhokoliv zabezpečení. Trest udělil Český telekomunikační úřad.
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/

Od 1. února zvýší Česká pošta ceny u některých svých služeb. Například doporučené psaní zdraží o pět korun, obyčejný balík o 22 korun. Podání poštovní poukázky typu A zdraží o tři koruny. Zvýšení cen schválil Český telekomunikační úřad kvůli dlouhodobému nezájmu o služby České pošty.
zdroj: ceskatelevize.cz (29.1.2015)

Pošta zdraží až o desetinu. Více budou stát i balíky
Praha - Česká pošta chystá od února zdražení některých služeb v průměru o pět až deset procent, například dodejka ale podraží o 50 procent. Zvýšení se dotkne i doručování cenných psaní, které podraží v každé váhové kategorii o pět korun a stejně se zvýší cena i u doporučených balíků. Vyšší cenu bude mít také cenný balík.
zdroj: aktualne.cz (18.12.2014)

Miliony dárků dorazí včas, garantuje největší logistické centrum Německa
Je to jako zastávka v boxech při Formuli 1. Každý ví, co má dělat, a dělá to zatraceně rychle. Tak vypadá moderní logistika, díky které se teď před Vánocemi dostanou stovky milionů dárků tam, kam opravdu mají.
zdroj: rozhlas.cz (8.12.2014)

Přepravci doručí 54 % zásilek z e-shopů druhý den po objednání
zdroj: channelworld.cz, Balíkobot.cz (2.12.2014)

DHL poslala přes svou konkurenci balíky, na kterých byla její reklama
Agentura Jung von Matt/Neckar udělala skvělou akci pro DHL. Aby ukázala, že že DHL umí doručovat zásilky nejrychleji, vytvořila kreativní direct mail, který zároveň fungoval jako outdoorový nosič.
zdroj: tyden.cz (21.2.2014)

Zasilateli UPS klesl zisk. Klienti posílají více, ale volí levnější přepravu
Americké zasilatelské a přepravní společnosti United Parcel Service (UPS) klesl ve druhém čtvrtletí zisk o čtyři procenta na 1,07 miliardy USD, v přepočtu přes 21 miliard korun. Společnost slabší výsledky zdůvodnila tím, že zákazníci stále více dávají přednost levnějšímu způsobu přepravy. 
zdroj: patria.cz (23.7.2013)

Česká pošta loni opět ukládala zásilky na pobočkách bez toho, aby se pokusila je doručit adresátovi domů. Porušila tak poštovní zákon. Objevily se i případy porušení poštovního tajemství a nedostatky přetrvávají také v informovanosti zákazníků.
zdroj: tyden.cz (23.5.2013)

Česká pošta balík nedoručí a odškodnění nevyplatí
Pošťáci odmítají odpovědnost za chaos ve svých službách. Odeslat balík z havířovské pošty a čekat na něj druhý den v Praze je jako nejistá sázka do loterie, do které by si zřejmě nevsadili ani samotní pošťáci.
zdroj: moravskoslezsky.denik.cz (21.5.2013)

Poštovní společnosti po celém světě trápí pokles poptávky
Poštovní společnosti po celém světě nyní drží na živu rozkvět nákupu přes internet. Jejich hlavní činnost podnikání, z
asílání dopisů, strmě klesá a údaje z mnoha zemí naznačují, že samotné balíky nebudou pro záchranu pošt stačit.
zdroj: 
http://zpravy.e15.cz (11.3.2013)


Obchodní dohoda EU–USA zlevní zboží z Ameriky. Ale proč po něm vlastně prahneme?

Evropská unie a Spojené státy chtějí do roku 2015 dojednat největší obchodní dohodu, která kdy na této planetě fungovala.
zdroj: http://neviditelnypes.lidovky.cz (28.2.2013) 

IATA: Letecká nákladní přeprava klesá
Letecká nákladní přeprava v říjnu meziročně klesla o 3,8 % a meziměsíčně o 1,9 %, osobní přeprava stoupla meziročně o 3,2 %, proti září však klesla o 0,2 %.
zdroj: logistika.ihned.cz (30.11.2012) 

Češi při nákupu dárků čím dál častěji spoléhají na internet
Čím dál více lidí se při nákupu dárků spoléhá na internetové obchody, a to jak české, tak i zahraniční. Největší nárůsty balíků hlásí Česká pošta z Německa, Slovenska, ale také z Tchaj-wanu a Číny.
zdroj: ceskatelevize.cz (25.11.2012)

Na poště začala předvánoční horečka. Nápor balíků je mimořádně velký
Vánoce na České poště začaly už v říjnu. Vedle výjimečného množství balíků se roztrhl pytel i se stížnostmi.
zdroj: idnes.cz (5.11.2012) 

Každá zásilka je pro příjemce tou nejdůležitější

Článek o přepravní společnosti DPD. Rozhovor s jejím generální manažerem panem Marešem.
zdroj: elogistika.info (24.10.2012) 

Nové monitorování dopravy zabrání přetíženým vozidlům na silnici
Přeprava zboží z jakéhokoliv důvodu je v současné době z velké většiny řešena kamionovou dopravou. Na komunikacích se setkáváme i s vozidly převážejícími suroviny pro výrobu - kámen, písek, ocel apod.
... více jak 30 % vozů mělo závadu a každý devátý kamion byl přetížen o více jak 20 % ... celý článek čtěte zde
zdroj: idnes.cz (16.10.2012) 

Doručoval balíky, ale část peněz si nechával pro sebe
Hradečtí policisté letos v říjnu (4. října 2012) ukončili ve zkráceném přípravném řízení vyšetřování případu zpronevěry peněz za doručené zásilky na dobírku. Z tohoto protiprávního jednání je důvodně podezřelý třicetiletý muž z Pardubicka, který během dvou dnů zpronevěřil přes 33 tisíc korun.  ... celý článek čtěte zde 
zdroj: policie.cz (15.10.2012) 

Doručoval balíky, ale část peněz si nechával pro sebe
Hradečtí policisté letos v říjnu (4. října 2012) ukončili ve zkráceném přípravném řízení vyšetřování případu zpronevěry peněz za doručené zásilky na dobírku. Z tohoto protiprávního jednání je důvodně podezřelý třicetiletý muž z Pardubicka, který během dvou dnů zpronevěřil přes 33 tisíc korun.  ... celý článek čtěte zde 
zdroj: policie.cz (15.10.2012) 

Byl jsem naivní, říká Zbyněk, který chtěl poštou poslat důležité psaní
Příběh člověka, který zaslat dokument expresní službou EMS české pošty do Spojených států. Zásilka však včas nedorazila. Přečtěte si o zkušenostech a ponaučení pana Zbyňka.  ... celý článek čtěte zde 
zdroj: idnes.cz (14.8.2012) 

Služby České pošty? Skřípe jen doručování balíků
Česká pošta bodovala v testu amerických ekonomů, jaké jsou ale zkušenosti jejich českých zákazníků? Server Lidovky.cz vyzval čtenáře, aby se svěřili se svými zkušenostmi s tímto státním podnikem. A jaké byly výsledky naší ankety? ... celý článek čtěte zde
zdroj: Lidovky.cz (12.8.2012)

DPD chce zřídit místa pro osobní vyzvednutí zásilek u stanic MHD
Expresní balíková firma DPD chce ve spolupráci s jedním až dvěma partnery zřídit místa pro osobní vyzvednutí a podání zásilek nedaleko zastávek MHD. Měla by začít fungovat do konce roku. Budou je moci využívat lidé, kteří se nechtějí časově vázat na příjezd kurýra. ... celý článek čtěte zde
zdroj: financninoviny.cz (26.7.2012)

Doprava a přeprava se bude učit i na jihočeské VŠTE
Obor nyní nabídne obecně dopravu, přepravu, logistiku a ekonomiku dopravy. Postupně vznikne i několik specializací. Například technologie dopravních prostředků nebo budování dopravních staveb. ... celý článek čtěte zde
zdroj: dnoviny.cz

Podřízené stránky (1): Pro zasmání