Jak zabalit balík

Zde najdete popis toho, jak by měl vypadat správně zabalený balík, tak aby přepravované zboží dorazilo v pořádku a včas na místo určení.

1. Je potřeba zboží zajistit proti pohybu uvnitř balíku.Zejména elektroniku, výpočetní techniku a křehké zboží vždy zabalte tak, aby prostor mezi kartonem a obsahem bal vyplněn nejlépe originální vystélkou, která je přímo navrhována a testována pro účely přepravy. V případě její absence, nebo použití nevhodného materiálu může dojit k promáčknutí obalu z důvodu zatížení dalšími zásilkami a tak k poškození zboží.


2. Rovněž není možno jednotlivé balíky svazovat k sobě. Je možno zásilky zabalit do jednoho celistvého obalu, nebo je zaslat jednotlivě. Takto zabalenou zásilku, s největší pravděpodobností, již ani samotný kurýr u vyzvedávání nepřijme k dopravě.


3. Zásilka musí být označena pouze jednou etiketou, která obsahuje čárkový kód. Nesmí zde být ani etiketa jiného přepravce. Štítek umísťujeme na horní, nebo na boční stranu balíku.
V případě, že by zásilka byla označena více štítky, automat na skenování to může zmást a zásilka by se tak mohla opozdit.

4. Každý přepravce má svoje maximální rozměry, které dokáže přepravit. Není to z důvodu toho, že by auta byla krátká, ale z důvodu nastavení přepravních pásů a jejich schopnosti přepravit zásilku.
Každý přepravce omezuje jak maximální délku, většinou do 3 metrů, tak rovněž obvodovou délku balíku. Obvodová délka balíku se vypočítá jako délka + 2x(šířka + výška). Délkou je myšlen největší rozměr balíku.
Rovněž není možno balit zboží do obalu, jak je uvedeno na obrázku níže. Zboží nesmí přesahovat obvod obalu.